Βαλένθια-Ρεάλ 73-80: Με υπογραφή των Μούσα και Ντεκ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εκτός έδρας την Βαλένθια με 80-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-3, ενώ οι "νυχτερίδες" έπεσαν στο 4-5.

Η Ρεάλ είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-19). Οι μερένγχες κατά κύριο λόγο είχαν διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-31).

Οι μπλάνκος κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου κυρίως σε διψήφια διαφορά πόντων και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-46). Αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 27-21 στην τέταρτη περίοδο και πήγαν την διαφορά στους τρεις πόντους στο 35' λεπτό (74-71). Η Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε απαντήσεις στα επόμενα πέντε λεπτά και νίκησε εκτός έδρας την Βαλένθια με 80-73.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα (6ρ. και δύο ασίστ) κα Ντεκ (10ρ.) με 28 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Βαν Ρόσομ και Ντούμπλιεβιτς με 17 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-31, 31-41, 46-59, 73-80