Βαλένθια-Παρτιζάν 89-81: Με υπογραφή των Ντούμπλιεβιτς και Γουεμπ η τρίτη σερί νίκη

Η Βαλένθια νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 89-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-10, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 9-11.

Καταιγιστική η Βαλένθια στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-18). Αν και η Παρτιζάν μείωσε την διαφορά στους έξι πόντους στο 13' λεπτό (31-25), οι "νυχτερίδες" είχαν τον πρώτο λόγο και ανέβασαν την διαφορά, για αυτό και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-37).

Παρότι η ομάδα του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς μείωσε την διαφορά στους τρεις πόντους στο 25' λεπτό (58-55), η ισπανική ομάδα κράτησε το προβάδισμα της και με ένα επί μέρους σκορ 11-3 στα επόμενα λεπτά, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-58). Αν και η Παρτιζάν πίεσε στην τέταρτη περίοδο και ήταν ανταγωνιστική, μειώνοντας στους τρεις πόντους σε δύο περιπτώσεις, η Βαλένθια διατήρησε την διαφορά της και νίκησε εντός έδρας με 89-81.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Ντούμπλιεβιτς και Γουέμπ με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Εξούμ και Πάντερ με 22 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-18, 47-37, 69-58, 89-81