Παρτιζάν-Μπαρτσελόνα 80-89: Διπλό για τους μπλαουγκράνα με κομβικούς τους Λαπροβίτολα και Μίροτιτς

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εκτός έδρας την Παρτιζάν με 89-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-10, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 17-14.

Πιο δυνατά άρχισε η Μπαρτσελόνα, η οποία επέβαλλε τον ρυθμό της και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-21). Η Παρτιζάν ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγε την διαφορά στους οχτώ πόντους στο 15' λεπτό (40-32). Οι μπλαουγκράνα με ένα επί μέρους σκορ 12-5 στα επόμενα πέντε λεπτά, μείωσε την διαφορά, αλλά οι "ασπρόμαυροι" διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (45-44).

Η ομάδα του κόουτς Σαρούνας Γιασικεβίτσιους πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-13, προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-58). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Παρτιζάν με 89-80.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Λαπροβίτολα και Μίροτιτς με 25 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Έξουμ και Πάντερ με 24 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-25, 45-44, 58-66, 80-89