Παρτιζάν-Μπούντουσνοστ 99-101: Με κορυφαίο τον Κόμπς

Η Μπούντουσνοστ χρειάστηκε δύο επιπλέον παρατάσεις, για να κάνει μια μεγάλη νίκη επί της Παρτιζάν με 101-99 στο Stark Arena στο Βελιγράδι.

Η Μπούντουσνοστ ήταν μπροστά στο ημίχρονο (46-41) και είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρους του αγώνα, χωρίς να έχει πάρει μεγάλη διαφορά στο σκορ. Η Παρτιζάν ισοφάρισε και οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν δύο παρατάσεις για να νικήσουν με 101-99.

Από την Μπούντουσνοστ διακρίθηκε ο Κόμπς με 27 πόντους και 8 ασίστ, με τον Νίκολιτς να προσθέτει ακόμη 21 πόντους. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γιαραμάζ και Μίλερ-ΜακΛιντίρε με 24 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 20-22, 41-46, 60-63, 78-78 (κανονική περίοδος), 86-86 (πρώτη περίοδος παράτασης), 99-101 (δεύτερη περίοδος παράτασης)