Κρκα-Τσεντεβίτα Ολίμπια 83-90: Εκτός έδρας νίκη με καθοριστικούς Όγκουστ και Φέρελ

H Τσεντεβίτα Ολίμπια με ανατροπή και με κορυφαίους τους Όγκουστ και Φέρελ, επικράτησε εκτός έδρας με 90-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-11.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-20). Η Κρκα ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 22-13 και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-33).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-61). Η Τσεντεβίτα Ολίμπια πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 29-14, ανέτρεψε τις καταστάσεις και νίκησε εκτός έδρας την Κρκα με 90-83.

Από την Τσεντεβίτα Ολίμπια διακρίθηκαν οι Όγκουστ (11ρ. και μία ασίστ) και Πουλέν με 22 πόντους έκαστος, με τον Φέρελ να σκοράρει 16 πόντους. Από την Κρκα ξεχώρισαν οι Στίπτσεβιτς και Λαπόρνικ με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-33, 69-61, 83-90