Παρτιζάν-Ζαντάρ 103-72: Συνεχίζουν νικηφόρα οι "ασπρόμαυροι" του Ζέλικο Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν υπό τις οδηγίες του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς, επικράτησε εντός έδρας της Ζαντάρ με 103-72, με αποτέλεσμα να πετύχει την δεύτερη σερί της νίκη και να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 11-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 4-10.

Η Παρτιζάν είχε τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-16). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-32).

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-55). Η Παρτιζάν πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 33-17 και νίκησε εντός έδρας την Ζαντάρ με 103-72.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Κοπρίβιτσα (6ρ.) και Ζάγκορατς (3ρ. και μία ασίστ) με 17 πόντους έκαστος. Από την Ζαντάρ ξεχώρισαν οι Μπούγιαν και Κάρτερ με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 21-16, 43-32, 70-55, 103-72