Στουντέτσκι-Παρτιζάν 83-93: «Απόδραση» από την Ποντγκόριτσα για την ομάδα της Ζοτς

Η Παρτιζάν υπό τις οδηγίες του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς, νίκησε εκτός έδρας την Στουντέτσκι Σένταρ με 93-83, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 13-2 (1η θέση(, ενώ η ομάδα από το Μαυροβούνιο έπεσε στο 5-9 (10η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-22). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Στουντέτσκι Σένταρ να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-41).

Η ομάδα από το Μαυροβούνιο ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-61). Η Παρτιζάν βρήκε απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 32-16, νίκησε εκτός έδρας την Στουντέτσκι Σένταρ με 93-83.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Πάντερ και Μουρ με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Στουντέτσκι Σένταρ ξεχώρισαν οι Καμένιας (12ρ.) και Έντουαρντς με 20 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-22, 43-41, 67-61, 83-93