Παρτιζάν-Μέγκα Μπέμαξ 90-93: Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Ραζνάτοβιτς

Η Μέγκα Μπέμαξ επικράτησε εκτός έδρας της Παρτιάν με 93-90 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-7, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 13-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μέγκα Μπέμαξ με ένα επί μέρους σκορ 11-2, να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-22). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πρώτο λόγο και με ένα επί μέρους σκορ 16-6, να προηγούνται με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-46).

Η ομάδα που ανήκει στον γνωστό ατζέντη Μίσκο Ραζνάτοβιτς ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και επέβαλλε τον ρυθμό, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-65). Η Παρτιζάν πέρασε στην αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, ισοφάρισε στο 39' λεπτό (90-90), με την Μέγκα Μπέμαξ να νικάει εκτός έδρας με 93-90.

Από την Μέγκα Μπέμαξ διακρίθηκαν οι Ρουζέντσεφ και Γιόβιτς με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Πάντερ και Λεσόρτ με 24 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-26, 46-55, 65-74, 90-93