Μόρναρ-Τσεντεβίτα Ολίμπια 79-101: Οι Φέρελ και Πουλέν έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Η Τσεντεβίτα Ολίμπια νίκησε εκτός έδρας την Μόρναρ Μπαρ με 101-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-7 (4η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 7-12 (8η θέση).

Η Τσεντεβίτα Ολίμπια είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του παιχνιδιού, με την Μόρναρ Μπαρ να πιέζει, αλλά τους γηπεδούχους να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-44). Η Σλοβενική ομάδα ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα συνολικό επί μέρους σκορ, 53-35, νίκησε εκτός έδρας την Μόρναρ Μπαρ με 101-79.

Από την Τσεντεβίτα Ολίμπια διακρίθηκαν οι Φερέλ και Πουλέν με 17 πόντους έκαστος, με τον Όγκουστ να έχει έντεκα πόντους. Από την Μόρναρ Μπαρ ξεχώρισαν οι Ζιβάνοβιτς και Σέχοβιτς με 19 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 23-29, 44-48, 63-76, 79-101