ΦΜΠ-Παρτιζάν 91-97: Διπλό με πλουραλισμό στο σκοράρισμα για τους ασπρόμαυρους

Η Παρτιζάν επικράτησε εκτός έδρας την ΦΜΠ Βελιγραδίου με 97-91 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-11.

Δυναμική αρχή για την Παρτιζάν, η οποία ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Οι "ασπρόμαυροι" κράτησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-43).

Αν και η ΦΜΠ Βελιγραδίου μείωσε την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-66). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την ΦΜΠ Βελιγραδίου με 97-91.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Λε Ντέι και Έξουμ με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την ΦΜΠ Βελιγραδίου ξεχώρισαν οι Στεπάνοβιτς και Μάνινγκ με 21 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-24, 43-49, 66-74, 91-97