Παρτιζάν-Λεβαλουά 87-72: Σαρωτικοί οι βαλκάνιοι στο δεύτερο ημίχρονο

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Λεβαλουά με 87-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-5 (2η θέση), με την Γαλλική ομάδα να πέφτει στο 9-6 (4η θέση).

Αν και η Παρτιζάν είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα, η Λεβαλουά ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-14). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς με ένα επί μέρους σκορ 29-14 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-31).

Οι Σέρβοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 21-10 και προηγήθηκαν με 23 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-41). Η Λεβαλουά μείωσε την διαφορά με ένα επί μέρους σκορ 31-23 στην τέταρτη περίοδο, αλλά η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας με 87-72.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι ΛεΝτέι (3ρ. και μία ασίστ) και Κοπρόβιτσα (13ρ. και μία ασίστ) με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Λεβαλουά ξεχώρισαν οι ΜακΡέι (3ρ. και πέντε ασίστ) και Χαλίλοβιτς (4ρ. και τέσσερις ασίστ) με 18 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-17, 43-31, 64-41, 87-72