Άλμπα-Μπάμπεργκ 89-57: Με σβηστές τις μηχανές επικράτηση για τους Βερολινέζους

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Μπάμπεργκ με 89-57 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 23-6 (2η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 15-16 (10η θέση).

Η Άλμπα Βερολίνου ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-8). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-24).

Η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Μπάμπεργκ με 89-75.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Κουμαντζέ (11ρ.) και Μπλάτ (1ρ. και πέντε ασίστ) με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάμπεργκ ξεχώρισαν οι Σένγκφελντερ (3ρ.) και Μίτσελ (7ρ. και δύο ασίστ) με 17 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα:  23-8, 41-24, 64-41, 89-57