Ναντέρ-Βιλερμπάν 74-80: Οι Φαλ και Νάιτ έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Η Βιλερμπάν νίκησε εκτός έδρας την Ναντέρ με 80-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-6 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-7 (7η θέση).

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-16). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-33).

Αν και οι "ασπρόμαυροι" ήθελαν να "χτίσουν" μια διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Ναντέρ μείωσε, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-51).  Η Βιλερμπάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ναντέρ με 80-74.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Φαλ (11ρ. και μία ασίστ) και Νάιτ (8ρ. και δύο ασίστ) με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Ναντέρ ξεχώρισε ο Γουίμπους (7ρ. και δύο ασίστ) κμε 13 πόντους, με τους Χόρτον (10ρ, και δύο ασίστ) και Μοκόκια (6ρ. και μία ασίστ) να σκοράρουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 16-25, 33-46, 51-60, 74-80.