Βούρτσμπουργκ-Άλμπα 70-82: Με ανατροπή πήραν οι Βερολινέζοι την εκτός έδρας νίκη

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Βούρτσμπουργκ με 82-70 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-5 (6η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-13 (17η θέση).

Αν και η Βούρτσμπουργκ είχε το πάνω χέρι στην αρχή και πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους (15-7, 8' λεπτό), η Άλμπα Βερολίνου με ένα επί μέρους σκορ 13-2, προσπέρασε και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-17). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Η Βούρτσμπουργκ διατήρησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-50). Η Άλμπα Βερολίνου πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 32-15, έκανε την ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας την Βούρτσμπουργκ με 82-70.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Ζούσμαν (4ρ. και δύο ασίστ) και Ολιντέ (6ρ. και δύο ασίστ) με 14 και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Βούρτσμπουργκ ξεχώρισαν οι Μόλερ (10ρ. και τρεις ασίστ) και Χαντ (1ρ. και τρεις ασίστ) με 17 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-20, 40-38, 55-50, 70-82