Γκραβελίνς-Μονακό 66-82: Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Πριγκιπάτου

Η Μονακό νίκησε εκτός έδρας την Γκράβελινς-Δουνκέρκη με 82-66 και ανέβηκε στο 13-7 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-11 (12η θέση),

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Γκράβελινς να έχει τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και να προηγούνται με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (33-27).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 27-15 και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (54-48).  Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 28-18 και νίκησαν εκτός έδρας την Γκράβελινς με 82-66.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Ντιαλό και Τόμας με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκραβελίνς ξεχώρισαν οι Καντζί και Μορενσί με 14 πόντους έκαστος, με τον Φοφανά και τον Ολεζνιτσάκ να σκοράρουν με 13 και οχτώ πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-27, 48-54, 66-82