Ομπραντόιρο-Ρεάλ Μαδρίτης 71-87: Άνετη νίκη για την βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης απέδρασε από την έδρα της Ομπραντόιρο, την οποία νίκησε με 87-71, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 25-1 και την πρώτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 7-18 και την 16η θέση.

Οι μερένγχες από τα πρώτα λεπτά έδειξαν τις διαθέσεις τους και προηγήθηκε με 16 πόντους (20-4), με την Ομπραντόιρο να μειώνει, αλλά την βασίλισσα να παραμένει μπροστά με εφτά πόντους (23-16). Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απαντήσεις παρά την πίεση που δέχθηκαν και είχαν προβάδισμα δέκα πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (42-32).

Η Ρεάλ Μαδρίτης διαχειρίστηκε την κατάσταση στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να νικήσει την Ομπραντόιρο με 87-71.

Από την βασίλισσα ξεχώρισαν οι Κοζέρ και Λαπροβίτολα με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ομπραντόιρο διακρίθηκαν οι Ρόμπερτσον και Ένοχ με 18 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 16-23, 32-42, 49-58, 71-87