Σαραγόσα-Ρεάλ 65-86: Ο Γιουλ έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με άνεση εκτός έδρας της Σαραγόσα με 86-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-1, ενώ η ομάδα από την Αραγονία έπεσε στο 4-8.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-15). Η Σαραγόσα με ένα επί μέρους σκορ 21-15, προσπέρασε στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (36-35).

Οι μερένγχες πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-13, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-49). Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-16, επικράτησε εκτός έδρας της Σαραγόσα με 86-65.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισε ο Γιουλ με 17 πόντους, ενώ ο Ερτέλ είχε 13 πόντους, με τους Τέιλορ και Γιαμπουσελέ (7ρ. και δύο ασίστ) να σκοράρουν από επτά πόντους έκαστος. Από την Ζαραγόσα διακρίθηκαν οι Οκόγιε και Μόμπλει με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-20, 36-35, 49-59, 65-86