Ανδόρρα-Μπανταλόνα 74-86: Στο ρελαντί επικρατήσαν οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε εκτός έδρας της Ανδόρρα με 86-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-5 (1η θέση), ενώ η ομάδα από το Πριγκιπάτο έπεσε στο 8-18 (15η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή, με την Ανδόρρα να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-15). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Μπαρτσελόνα να έχει τον πρώτο λόγο και με ένα επί μέρους σκορ 20-13, να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-32).

Οι μπλαουγκράνα ανέβασαν ρυθμό και πήραν προβάδισμα ακόμη και με 13 πόντους (54-41, 26' λεπτό) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να μαζεύουν την διαφορά, αλλά οι Καταλανοί προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τριτης περιόδου (59-51).  Η Μπαρτσελόνα ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Ανδόρρα μρ 86-74.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Έξουμ και Κούριτς με 14 πόντους έκαστος, με τον Νικ Καλάθη να έχει τέσσερις πόντους, επτά ριμπάουντ και έξι ασίστ σε 25:45 λεπτά. Από την Ανδόρρα ξεχώρισαν οι Γέλινεκ και Μίλερ ΜακΙντίρε με 16 και 15 πόντους

Δεκάλεπτα: 19-15, 32-35, 51-59, 74-86