Μπασκόνια-Σαραγόσα 91-79: Με 30αρα του Χάουαρντ

Η Μπασκόνια νίκησε εντός έδρας την Σαραγόσα με 91-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-14.

Σαρωτική η Σαραγόσα στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-16). Η Μπασκόνια πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 23-9, προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-32).

Οι Βάσκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-54). Η Μπασκόνια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Σαραγόσα με 91-79.

Από την Μπασκόνια διακρίθηκαν οι Χάουαρντ και Μαρίνκοβιτς με 30 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Σαραγόσα ξεχώρισαν οι Σαντ Ρος (10ρ. και πέντε ασίστ) και Χάιντεγκερ (2ρ. και τέσσερις ασίστ) με 21 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-23, 39-32, 69-54, 91-79