Ρεάλ-Μπιλμπάο 86-65: Σίφουνες οι μερένγχες κόντρα στους Βάσκους

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Μπιλμπάο με 86-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-13.

Προβάδισμα για την Μπιλμπάο στα πρώτα λεπτά, για αυτό και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-11). Η Ρεάλ ανεβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-13, προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (38-28).

Οι μπλάνκος πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-13, προηγήθηκαν με 23 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-41). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπιλμπάο με 86-65.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκε ο Κοζέρ με 16 πόντους, με τους Αμπάλντε και Εντιαγέ να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος. Από την Μπιλμπάο ξεχώρισαν οι Κάιζερ και Ρέγιες με δέκα πόντους, ενώ ο Τσαλμπούρης είχε επτά πόντους, ένα ριμπάουντ και μία ασίστ σε 13:27 λεπτά

Δεκάλεπτα: 11-15, 38-28, 64-41, 86-65