Μπεσίκτας-Γαλατασαράι 62-74: Διπλό για την ομάδα του κόουτς Πιστιόλη

Η Γαλατασαράι που προπονεί ο Έλληνας προπονητής, Ανδρέας Πιστιόλης, νίκησε εκτός έδρας την Μπεσίκτας με 74-62 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-10 (7η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-12 (6η θέση).

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μπεσίκτας να έχει τον πρώτο λόγο και να προηγείται με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-28). Η Γαλατασαράι ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 22-13, αλλά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (52-50). Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν δυναμικά στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 24-11, νίκησαν εκτός έδρας την Μπεσίκτας με 74-62.

Από την Γαλατασαράι διακρίθηκαν οι Τρίμπλ και Μποστ με 28 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπεσίκτας ξεχώρισαν οι Άρνα και Χόλις-Τζέφερσον (15ρ. και τέσσερις ασίστ) με 20 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-14, 38-28, 52-50, 62-74