Πάρμα-Ούνικς 66-73: Με «27αρα» Χεζόνια επέστρεψε στις νίκες (vid)

H Ούνικς Καζάν νίκησε εκτός έδρας την Πάρμα Περμ με 73-66 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-2.

Αν και η Ούνικς Καζάν είχε τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του αγώνα στο προβάδισμα, η Πάρμα Περμ προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-20). Οι "πράσινοι" πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 17-12, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-33).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Πάρμα Περμ να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου. Η Ούνικς Καζάν ξέφυγε στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 17-9, προσπέρασε στο σκορ και νίκησε εκτός έδρας με 73-66.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν ο Χεζόνια και ο Μπράουν (7ρ.) με 27 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Πάρμα Περμ ξεχώρισαν ο Χιλ και Μέγιερις με 14 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-20, 33-37, 57-56, 66-73