Ζενίτ-Ούνικς 97-81: Ο Μπάρον έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Ζενίτ νίκησε με άνεση της Ούνικς Καζάν εντός έδρας με 97-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-2 και την τέταρτη θέση, ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 8-2 και την δεύτερη θέση.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Ζενίτ να έχει το πρώτο λόγο και να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-21). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-48).

Αν και οι "πράσινοι" ήταν ανταγωνιστικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Ζενίτ κράτησε την απόσταση και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-65). Η Ζενίτ διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Ούνικς Καζάν με 97-81.

Από την Ζενίτ διακρίθηκαν οι Μπάρον και Πόιθρες με 27 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Ούνικς Καζάν ξεχώρισαν οι Χεζόνια (9ρ. και τρεις ασίστ) και Μπράουντ (3ρ. και πέντε ασίστ) με 18 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-21, 57-48, 75-65, 97-81