ΤΣΣΚΑ-Σάρατοφ 92-65: Τέταρτη σερί νίκη και κορυφή για τους Μοσχοβίτες

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του Έλληνα κόουτς, Δημήτρη Ιτούδη, επικράτησε εντός έδρας της Σάρατοφ με 92-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-2 και την πρώτη θέση, ίδιο ρεκόρ με την τρίτη Σάρατοφ και την δεύτερη Ούνικς Καζάν.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και είχε το πάνω χέρι, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-17). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-19, προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-36).
Καταιγιστικοί οι πρωταθλητές της VTB League στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-15, προηγήθηκαν με 27 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-51).  Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας διατήρησε το προβάδισμα της στα επόμενα λεπτά και νίκησε εντός έδρας την Σάρατοφ με 92-65.

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Σενγκέλια και Βόιτμαν με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Σάρατοφ ξεχώρισαν οι Φούντερμπουνγκ και Μιντσένκο με έντεκα και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-17, 52-36, 78-51, 92-65