ΤΣΣΚΑ-Λοκομοτίβ Κουμπάν 91-71: Σαρωτικοί οι Μοσχοβίτες με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη, υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Λοκομοτίβ Κουμπάν με 91-71, με αποτέλεσματα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 11-4, με τους φλοξενούμενους να πέφτουν στο 6-6.

Η ΤΣΣΚΑ είχε τον πρώτο λόγο από την αρχή και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώττης περιόδου (22-17). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, με τους γηπεδούχους με ένα επί μέρους σκορ 12-6, νε προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-51).

Η ομάδα από την Μόσχα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 22-8 και προηγήθηκε με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-59). Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Λοκομοτίβ Κουμπάν με 91-71.

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Χάκετ και Σβεντ με 15 πόντους έκαστος, με τον Μιλουτίνοφ να έχει 13 πόντους, οχτώ ριμπάουντ και μία ασίστ σε 22:39 λεπτά. Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν ξεχώρισαν οι ΜακΚόλουμ και Βεντιστσεφ με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα:  22-17, 54-51, 76-59, 91-71