Αστάνα-Ούνικς 53-84: Σαρωτική νίκη για τους «πράσινους»

Η Ούνικς Καζάν νίκησε εκτός έδρας την Αστάνα με 84-53 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-9 (9η θέση).

Η Αστάνα ξεκίνησε καλύτερα στην αρχή και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-16). Η Ούνικς Καζάν πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 22-10 και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-30).

Οι "πράσινοι" ανέβασαν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 20-10 και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-40). Η Ούνικς Καζάν συνέχισε να διευρύνει το σκορ της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Αστάνα εκτός έδρας με 84-53.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Καναάν και Χεζόνια με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Αστάνα ξεχώρισαν οι Χίκει και Σπένσερ (12ρ. και μία ασίστ) με 20 και 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 30-38, 40-58, 53-84.