Ούνικς-Μέγκα Μπέμαξ 78-69: Επικράτηση για την ομάδα του Καζάν στο Σούπερ Καπ της VTB League

Η Ούνικς Καζάν νίκησε την Μέγκα Μπέμαξ με 78-69 στο πλαίσιο του Σούπερ Καπ της VTB League.

Τα δύο σύνολα ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Ούνικς να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-17), ενώ η Μέγκα Μπέμαξ προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-36).

Οι "πράσινοι" ανέβασαν την ταχύτητα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-11, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-49). Η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Μέγκα Μπέμαξ με 78-69. Η Ούνικς θα παίξει για την 3η θέση, ενώ η Μέγκα Μπέμαξ για την 5η θέση του τουρνουά του σούπερ καπ της VTB League.

Δεκάλεπτα: 18-17, 36-38, 59-49, 78-69