Περιστέρι-Τσμόκι Μινσκ 80-70: Με καθοριστικούς Πέτεγουει και Μορέιρα έβαλε φωτιά στον όμιλο

Το Περιστέρι διατήρησε την διαφορά που "έχτισε" στα πρώτα λεπτά και νίκησε εντός έδρας την Τσμοκι Μινσκ με 80-70, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 2-2, το ίδιο με τους πρωταθλητές Λευκορωσίας.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά (10-10, 5' λεπτό), με το Περιστέρι να παίζει πιο αποτελεσματικά και να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-11).  Η ομάδα των δυτικών προαστίων "έχτισε" μια διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-25).

Αν και οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πίεσαν για να μειώσουν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Ελληνική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιοδου (60-50). Το Περιστέρι διατήρησε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Τσμόκι Μινσκ με 80-70

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 36-25, 60-50, 80-70

On Fire: Ο Γουόρνερ της Τσμόκι Μινσκ με 24 πόντους, πέντε ασίστ και τρία ριμάουντ σε 31:51 λεπτά.

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 30-11 (οι 19 πόντοι διαφοράς για το Περιστέρι στο 15' λεπτό)

Ξεχώρισαν: Από το Περιστέρι διακρίθηκαν οι Πέτεγουει και Μορέιρα με 20 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Τσμόκι Μινσκ ξεχώρισαν οι Γουόρνερ και Κλαρ με 24 και 16 πόντους.

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Τα 17 λάθη της Τσμόκι Μινσκ, με το Περιστέρι να έχει 11 λάθη.

Διαιτητές: Ρούτεσιτς, Μπάκι, Τομάσεβιτς