Γερμανία-Βοσνία 92-82: Με ανατροπή έκανε το 2/2 η νασιονάλμανσαφτ

Η Εθνική Γερμανίας έκανε την ανατροπή και νίκησε την Εθνική Βοσνίας Ερζεγοβίνης με 92-82, με αποτέλεσμα να κάνει το 2-0, ενώ η βαλκανική χώρα έπεσε στο 1-1.

Η Βοσνία Ερζεγοβίνη είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και παρότι η Γερμανία ήταν  κοντά στο σκορ, παρέμεινε μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18). Αν και τα πάντσερ μείωσαν στο -2 (22-20, 12' λεπτά), η βαλκανική χώρα κράτησε την απόσταση της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-42).

Η νασιονάλμανσαφτ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 28-11, προηγήθηκε με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-58). Αν και η Βοσνία Ερζεγοβίνη ήταν ανταγωνιστική και στην τέταρτη περίοδο και μείωσε στους -6 πόντους (82-76) στο 35' λεπτό, η Γερμανία βρήκε απαντήσεις και νίκησε με 92-82.

Από την Γερμανία διακρίθηκαν οι Σρέντερ και Βάγκνερ με 18 πόντους έκαστος, με τον Τίμαν να σκοράρει 14 πόντους. Από την Βοσνία Ερζεγοβίνη ξεχώρισαν οι Μούσα και Νούρκιτς με 30 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 18-20, 42-47, 70-58, 92-82