Γεωργία-Μαυροβούνιο 84-79: Νίκη για την ομάδα του Ζούρου και πρώτη θέση στο τουρνουά City Hall Cup

Η Γεωργία υπό τις οδηγίες του Έλληνα προπονητή, Ηλία Ζούρου νίκησε το Μαυροβούνιο με 84-79 σε φιλικό αγώνα και κατέκτησε το τουρνουά των φιλικών αγώνων City Hall Cup.

Η ομάδα του κόουτς Ηλία Ζούρου ήταν ανώτερη και είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά, για αυτό και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-39). Η βαλκανική χώρα έβγαλε αντίδραση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-58). Η Γεωργία ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και είχε τον πρώτο λόγο, κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 26-19, για αυτό και νίκησε το Μαυροβούνιο με 84-79.

Από την Γεωργία διακρίθηκαν οι Μπιτάτζε και ΜακΦάντεν με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από το Μαυροβούνιο ξεχώρισαν οι Ιβάνοβιτς και Βούτσεβιτς με 18 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-16, 45-39, 58-60, 84-79