Χατάι – Δάφνη 80-45: Αποκλεισμός με δύο ήττες

Το 58-99 του πρώτου αγώνα, είχε μετατρέψει σε άνευ ουσίας την ρεβάνς της Δάφνης στην έδρα της Χατάι, με την τουρκική ομάδα να επικρατεί και στο δεύτερο παιχνίδι, αυτή τη φορά με 80-45 και το συγκρότημα του Αγίου Δημητρίου να λέει αντίο από το Eurocup women και από εδώ και πέρα, να επικεντρώνεται στις εγχώριες υποχρεώσεις του.

Παρά την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, η Δάφνη κοίταξε στα μάτια την ισχυρή Χατάι για ένα ολόκληρο ημίχρονο (38-1). Στην τρίτη περίοδο, όμως, η τουρκική ομάδα έσφιξε την άμυνα της, όπως δείχνει το επιμέρους 21-6, ανέβασε την διαφορά στους 22 πόντους (59-37), φτάνοντας στην νίκη – πρόκριση με  80-45

Γουέλς, με 12 πόντους και Λούνα με 11, ήταν οι κορυφαίες από πλευράς Δάφνης. Για την Χατάι, η Γκάτλινγκ είχε 16 πόντους, η Κόρα 14 και η Πρινς 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 38-31, 59-37, 80-45