Νετς-Πέισερς 105-98: Επιστροφή στις νίκες με υπογραφή των Χάρντεν και Ντουράντ

Μετά την ήττα από τους Χιτ (106-93), οι Νετς επέστρεψαν στις νίκες, αφού επικράτησε εντός έδρας των Πέισερς με 105-98 και ανέβηκαν στο 3-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 1-5.

Οι Πέισερς ξεκίνησαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (38-26). Οι Νετς πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 32-17, προσπέρασαν μπροστά στο σκορ και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-55).

Η ομάδα από το Μπρούκλιν συνέχισε δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-19, διεύρυνε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (85-74). Αν και οι Πέισερς με ένα επί μέρους σκορ 16-5 ισοφάρισαν (90-90, 41' λεπτό), οι γηπεδούχοι διατήρησαν την πρωτοπορία τους και νίκησαν εντός έδρας με 105-98.

Από τους Νετς διακρίθηκαν ο Χάρντεν (8 ρ. και 8 ασίστ) και ο Ντουράντ (11ρ. και τρεις ασίστ) με 29 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Κρέγκ (11ρ. και τρείς ασίστ) και Ντουάρτε με 28 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 26-38, 58-55, 85-74, 105-98