Σίξερς-Νικς 96-103: Ο Ραντλ κάθαρισε για την ομάδα της Νέας Υόρκης

Οι Νικς με καθοριστικό τον Τζούλιους Ραντλ,  εκμεταλλεύτηκαν την απουσία του Τζοέλ Εμπίντ, που βρέθηκε θετικός στον κορονοιό και επικράτησαν εκτός έδρας των Σίξερς με 103-96, ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στο 7-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Νικς με ένα επί μέρους σκορ 11-2 στα τελευταία λεπτά, να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τελος της πρώτης περιόδου (28-21). Αν και οι Σίξερς προσπέρασαν για μια φορά στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο (33-32, 15' λεπτό), η ομάδα από την Νέα Υόρκη είχε τον πρώτο λογο στο προβάδισμα και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-50).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημίχρονου και με ένα επί μέρους σκορ 25-14, έφεραν τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-69). Στην τέταρτη περίοδο το παιχνίδι έγινε θρίλερ, με τους Νικς να είναι καλύτεροι και να νικούν εκτός έδρας του Σίξερς με 103-69.

Από τους Νικς διακρίθηκαν οι Ράντλ (12ρ.) και Μπάρετ (10ρ.) με 31 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Σίξερς ξεχώρισαν οι Κορκμάζ και Μάξει με 19 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 21-28, 44-58, 69-73, 96-103