Μπακς-Μάτζικ 123-92: Στο ρελαντί τα Ελάφια με ρεκόρ συλλόγου

Οι Μπακς επικράτησαν εύκολα των Μάτζικ με 123-92 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 10-8, ενώ η ομάδα από το Ορλάντο έπεσε στο 4-14.

Οι Μπακς ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με είκοσι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (36-16), ενώ είχαν διαφορά 41 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (77-36). Αυτή η διαφορά με το +41 είναι η μεγαλύτερη διαφορά της ομάδας από το Μιλγουόκι στην ιστορία της στο NBA (+38 στις 26 Δεκεμβρίου του 1978, όταν είχε προηγηθεί με 78-40 των Ντιτρόιτ Πίστονς).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά άγγιξε και το +49 (94-45, 30' λεπτό), με τους Μπακς να διατηρούν το προβάδισμα τους σε πολύ υψηλά στρώματα και να νικούν εντός έδρας τους Μάτζικ με 123-92.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Χόλιντει (6ρ. και τέσσερις ασίστ) και Κόνατον (6ρ. και δύο ασίστ) με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε το triple-double με δώδεκα πόντους, εννιά ασίστ και οχτώ ριμπάουντ σε 23:44 λεπτά.  Ο Γιάννης Καλαιτζάκης είχε πέντε πόντους και τρία ριμπάουντ σε 13:24 λεπτά, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σκόραρε ένα πόντο και μάζεψε τέσσερα ριμπάουντ σε 14:22 λεπτά.

Περίοδοι: 36-16, 77-36, 105-56, 123-92