Νετς-Τίμπεργουλβς 110-105: Ο Ντουράντ έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Οι Νετς πήραν το πάνω χέρι στον αγώνα από τα πρώτα λεπτά και νίκησαν εντός έδρας τους Τίμπεργουλβς με 110-105 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 16-6, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 11-12.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Τίμπεργουλβς να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-27). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από το Μπρούκλιν με ένα επί μέρους σκορ 32-21, να επιβάλλει τον ρυθμό της και να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (59-55).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-85). Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ στην τέταρτη περίοδο, με τους Νετς να επικρατούν εντός έδρας των Τίμπεργουλβς με 110-105.

Από τους Νετς διακρίθηκαν οι Ντουράντ (10ρ. και έξι ασίστ) και Μιλς με 30 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Τίμπεργουλβς ξεχώρισαν οι Ράσελ (11 ασίστ και 3ρ.), αλλά οι Έντουαρντς και Ράιντ σκόραραν με 19 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 27-34, 59-55, 86-85, 110-105