Καβαλίερς-Μπακς 133-115: Ήττα για τα Ελάφια με ρεκόρ καριέρας για τον Θανάση Αντετοκούνμπο

Οι Καβαλίερς υπερασπίστηκαν την έδρα τους και νίκησαν τους "μισούς" Μπακς με 133-115, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 44-38 (7η θέση), ενώ τα "Ελάφια" έπεσαν στο 51-31 (3η θέση).

Οι Καβαλίερς ξεκίνησαν με φόρα στον αγώνα και ήταν μπροστά με 26 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (46-20). Η ομάδα από το Κλίβελαντ ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με 33 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (79-46).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο +30 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 32 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (111-79). Οι Μπακς με ένα επί μέρους σκορ 36-22 στην τέταρτη περίοδο, προσπάθησαν να μαζέψουν ότι μπορούν, αλλά οι Καβαλίερς διατήρησαν το προβάδισμα της και νίκησαν εντός έδρας τους Μπακς με 133-115.

Από τους Καβαλίερς διακρίθηκαν οι Λοβ (10ρ. και δύο ασίστ) και Μαρκάνεν με 32 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μπακς ξεχώρισαν οι Μαμουκελασβίλι (13ρ. και τέσσερις ασίστ) και Θανάσης Αντετοκούνμπο (5ρ. και δύο ασίστ) με 28 και 27 πόντους.

Περίοδοι: 46-20, 79-46, 111-79, 133-115