Νάγκετς-Γουόριορς 126-121: Αγρίεψε ο Γιόκιτς και υπέταξε το Γκόλντεν Στέιτ

Οι Νάγκετς υπερασπίστηκαν την έδρα τους και νίκησαν τους Γουόριορς με 126-121, με αποτέλεσμα να στείλει την σειρά στο 3-1 στα playoffs του NBA,

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Νάγκετς να είναι πιο αποτελεσματική και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-21). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο κι προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-52).

Η ομάδα από το Ντένβερ κράτησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (98-89). Αν και οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο, οι Γουόριορς πέρασαν στην αντεπίθεση και πήραν προβάδισμα με δύο πόντους (121-119, 46' λεπτό), Οι Νάγκετς με επτά σερί πόντους, ξαναπήραν τα ηνία και νίκησαν εντός έδρας με 126-121.

Από τους Νάγκετς διακρίθηκαν οι Γιόκιτς και Μόρις με 37 και 24 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γουόριορς ξεχώρισαν οι Κάρι και Τόμπσον με 33 και 32 πόντους.

Περίοδοι: 26-21, 63-52, 98-89, 126-121