Γκρίζλις-Τίμπεργουλβς 125-118: Eπικράτησαν στην παράταση με την «33αρα» του Μοράντ

Οι Γκρίζλις μάζεψαν την διαφορά που υπολείπονταν στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν τους Τίμπεργλουβς στην παράταση με 125-118, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 6-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-6.

Αν και οι Τίμπεργουλβς είχαν τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά, οι Γκρίζλις μάζεψαν την διαφορά, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-34).  Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο, παρά την πίεση των "Λύκων" και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-54).

Η ομάδα από την Μινεσότα ξέφυγε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 38-23, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (92-81). Οι Γκρίζλις πέρασαν στην αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 32-21 και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της κανονικής περιόδου (113-113). Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης και με ένα επί μέρους σκορ 12-5, νίκησαν τους Τίμπεργουλβς με 125-118.

Από τους Γκρίζλις διακρίθηκαν οι Μοράντ (6ρ. και 8 ασίστ) και Κλάρκ (9ρ.) με 33 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από τους Τίμπεργουλβς ξεχώρισαν οι Έντουαρντς (5ρ. και 3 ασίστ) και Τάουνς (13ρ. και τρεις ασίστ) με 27 και 25 πόντους.

Περίοδοι: 34-34, 58-54, 81-92, 113-113 (τέλος της κανονικής περιόδου), 125-118 (τέλος της α' παράτασης)