Σανς-Τζαζ 114-118: Οι Μίτσελ και Κλάρκσον έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Οι Τζαζ επικράτησαν εκτός έδρας των Σανς με 118-114 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 38-22 (4η θέση στην Δυτική Περιφέρεια), ενώ η ομάδα από το Φοίνιξ έπεσε στο 49-12 (1η θέση στην Δυτική Περιφέρεια).

Οι Σανς είχαν το πρώτο λόγο στην αρχή, με τους Τζαζ να μειώνουν την διαφορά και τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-32).  Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από την Γιούτα να έχει το πάνω χέρι, αλλά τους γηπεδούχους να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-56).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 38-29 και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (94-89). Οι Τζαζ διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Σανς με 118-114.

Από τους Τζαζ διακρίθηκαν οι Μίτσελ (2ρ. και πέντε ασίστ) και Κλάρκσον (5ρ. και τρεις ασίστ) με 26 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σανς ξεχώρισε ο Μπούκερ με 30 πόντους, επτά ασίστ και επτά ριμπάουντ, με τους Τζόνσον και Άιτον να σκοράρουν από 23 πόντους έκαστος.

Δωδεκάλεπτα: 32-32, 60-56, 89-94, 114-118